İşletim sisteminiz Flash Öğeleri Desteklemiyor.Yüklemek için tıklayınız.

 

Site Haritası

haber
 
Online Katalog

Eğitim


İsorast, Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi olarak, yetki belgeleri kapsamında Bina Enerji Yöneticisi ve Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı eğitimleri verme konusunda yetkilendirilmiştir.

BİNA ENERJİ YÖNETİCİSİ EĞİTİMLERİ
2 mayıs 2007’de çıkan Enerji verimliliği kanununa göre toplam inşaat alanı 20.000m2 ve yıllık tüketimi 500 TEP’ten fazla olan ticari binalar enerji yöneticisi bulundurmak ya da enerji yöneticilerinden hizmet almak durumundadır. Kamu binaları için söz konusu rakamlar 10.000m2 ve 250TEP olarak belirlenmiştir.

İsorast , Bina Enerji yöneticisi yetiştirmek üzere 2011 yılı eğitim planını hazırlamış bulunmaktadır.. Uygulama ve sınav bölümü Elektrik İşleri Etüd İdaresi tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimlerimizin planlanan tarihleri aşağıda olup, eğitimlerin iptali veya tarihlerde değişim yapma hakkımızı saklı tutmaktayız.

Önümüzdeki dönem planlanan eğitimlerimizin tarihlerini sitemiz duyuru panosunda görebilirsiniz.

Eğitimlerimiz deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitim bedeli 2.000TL+KDV olarak belirlenmiştir. Eğitimler ancak yeterli katılımcı sayısı oluştuğunda gerçekleştirilir. Firmamız yeterli katılımcının oluşmaması durumunda eğitimi iptal etme hakkını saklı tutar.

Enerji Yöneticisi eğitimine katılacaklarda yönetmelikçe belirlenmiş olan aranan şartlar;
• 2 yıl mesleki tecrübe,
• Makina, elektrik veya elektrik-elektronik müh. veya teknik Eğitim Fak. Lisans eğitimi, Deniz Harp Okulu Makine Bölümü mezunu, Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisleri ve Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri
• Meslek odası kaydı (kamu çalışanları hariç)

Eğitim asgari 75 saat olup sınav ile sona ermektedir. Eğitime 1 hafta kala eğitim programı kesin kayıt yapanlara gönderilecektir. Sınav sonuçları en geç 1 hafta içinde katılımcılara bildirilecek, başarılı olanlara Bina Enerji Yöneticisi sertifikaları verilecektir.

Enerji Yöneticisi Eğitimi Kesin Kayıt Öncesi İstenen Belgeler :

* Mesleğinde en az 2 (iki) yıllık tecrübeye sahip olduğuna dair belge (önceki ve/veya mevcut işyerinden alınan)
* 2 adet vesikalık fotoğraf
* Nüfus cüzdanı fotokopisi
* Noter onaylı diploma veya çıkış sureti (Fakülte Sekreterliğinden veya kamu kurumlarında çalışanlar için kurumlarından alınan aslının aynıdır onaylı belgeler kabul edilir.)
* 1 adet Enerji Yöneticisi Bilgi Kayıt Formu Çıktısı (Kesin kayıt anında katılımcıya verilecektir)
* Eğitim ve Belge Ücretini Yatırmış Olduğuna dair makbuz

Bina Enerji Yöneticisi Ön Kayıt Formu için tıklayınız

ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMLERİ

 

 Şirketimiz, Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanı Eğitimi verme konusunda da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Enerji Verimliliği Daire Başkanlığı tarafından 22.12.2020 tarihine kadar yetkilendirilmiştir (Yetki Belge No:38).

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı eğitimlerimiz mimar ve mühendislerden gelen talepler doğrultusunda planlanarak gerçekleştirilmektedir. Toplamı 18 saat olan bu eğitimler, teorik ve bep-tr yazılımı üzerindeki pratik bölümleri gerçekleştirilmek ve sonunda bakanlıktan gönderilen sorularla sınavı yapılmak kaydıyla 3 gün içinde tamamlanmakta, başarılı olanlara EKB Uzmanı belgesi firmamız tarafından verilmektedir.

EKB Uzmanı Eğitimi Kayıt Öncesi İstenen Belgeler:

 

 

* İmzalı EKB Uzmanı Kayıt Formu 

* Diploma / Mezuniyet Belgesi (Onaylı örneği; Oda, Okul veya Noterden)

* 3 adet fotoğraf

* Nüfus Cüzdanı fotokopisi

* EMO Üyeleri için "Elektrik 1 kV Altı SMM Belgesi" veya "1kV Üstü ve 1 kV Altı SMM Belgesi"

* MMO Üyeleri için Isı Yalıtımı - Isıtma Tesisatı - Sıhhi Tesisat alanlarında SMM Büro Tescil Belgesi sahibi olmak

* İMO Üyeleri için SİM Belgesi

* MO(Mimarlar Odası) Üyeleri için Serbest Mimarlık Belgesi

* Eğitim ve Belge Ücretini Yatırmış Olduğuna dair makbuz

 Not: Eğitim internet üzerinden uygulamalı olarak yapılacağından her eğitimcinin yanlarında dizüstü bilgisayar getirmeleri gerekmektedir.

Seminere katılmak isteyenlerin, katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar başvuru yapması gerekmektedir.

Eğitim Kayıt Formu

Bina Enerji Yöneticisi Ön Kayıt Formu

Copyright 2010 © IZOBETON Her hakkı saklıdır.