Izobeton Nedir?  
 

Izobeton 2000'li yılların polistren sert köpükden hazırlanan beton kalıbı elemanlarıdır. Bu kalıp elemanları beton dökümü sonrasında ısı ve ses yalıtım elemanı olarak işlev görürler. Sistem ayrıca kalıp malzemesi ve işçiliği gerektirmez.

Izobeton perde beton yapım tekniğinde komple bir yapı sistemidir. 5 mm kalınlıkdaki demir (çiroz) bağlantı elemanları ile; 43.75 cm duvar kalınlıklarında imal edilirler.

 
Isorast - Izobeton ısı köprüsü oluşturmayan duvar elemanları, döşeme/asmolen elemanları, lento ve 135' cumba elemanları, çatı kaplama / kiremit altı izolasyon elemanları, merdiven sistemi, zeminden ısıtma ve izolasyonu plakaları ile yapı statiğine ve ısı izolasyonuna komple çözüm üretebilen bir sistemdir.

Isorast - Izobeton 2000 Yapı Sistemi ile 1997 yılında Cenevre 25. buluş fuarında altın madalya'ya layık görülmüştür!

 

Isı izolasyonunun artık çok önemli değil zorunlu olduğu günümüzde geleneksel yapı sistemlerinde (betonarme-karkas sistemer) k değeri (ısı geçirgenlik değeri yaklaşık 0.60W (m2K) iken 25'lik Isorast - Izobeton duvar elemanında 0.29W (m2K); Isorast - Izobeton 31'lik duvar elemanında 0.19W (m2K) değerine ulaşır.

Isorast - Izobeton ile en yeni teknolojiye sahip, ısı yalıtımı tamamen sağlanmış, ses yalıtımında minimum ölçüleri elde edilmiş su ve neme karşı zırhla kaplanmış, B1 F30 geç yanma özelliğinde, alev almayan Avrupa Standartlarında bir yapıya sahip olacaksınız.

Gelecekteki sağlığınız ve ekonominiz sizin için önemli ise tüm çözümleri bünyesinde barındıran çevreci, güvenli Isorast - Izobeton sistemi ile huzurlu günler sizin olacaktır.

 
Isorast - Izobeton Size Enerji ve Deprem Bilinçli Çağdaş Bir Gelecek Sunuyor!
 
ISORAST Yapı Elemanları A.Ş. size Enerji ve Deprem Bilinçli Çağdaş Bir Yaşam Sunuyor !    
 

Copyright 2010 © IZOBETON Her hakkı saklıdır.