Uygulama Alanları ve Örnekleri  
 

Izobeton Uygulama Alanları ve Örnekleri

 

Bina, havuz, soğuk hava depoları, gürültülü eğlence mekânları, tavuk çiftlikleri, planktonuklar (balık üretim)...

İzobeton sistemi modüler bir yapı sistemi içerdiğinden her türlü projede rahatlıkla uygulanılabilir. Sistemin esası perde beton sistemine dayanmaktadır. Kalıp sistemine ihtiyaç duymadığından sistem hızlı bir şekilde inşaa edilir ve maliyeti azdır. Yapılacak olan inşaatın statik gereksinimlerine göre Izobeton plakalar arası istek üzerine geliştirilebilir ve dolayısı ile oluşacak perde betonun kalınlığı artmış olur. Izobeton sistemi ile 10 kata varan binalar yapılmıştır.

Sistemde uygulama kolaylığı açısından her altı sırada bir akıcı beton dökülür. Bina sadece tek bir yapı elemanından (beton) oluştuğu için monolit bir özellik gösterir ve statik olarak son derece sağlamdır. Kolon - Kiriş gerektirmez dolayısıyla bina üzerindeki girinti ve çıkıntılar olmaz.

Beton her iki yüzeyinde de EPS (Polistren Sert Köpük) ile kaplandığından dış ortam etkilerine ve rutubete karşı korunmuştur. Dolayısıyla betonun ve yapının ömrü uzar betonun zamanla dayanıklılığı azalmaz. Beton demirlerinde korozyon olmaz.

 
Kısaca Isorast - Izobeton:
 
  • Bina statiğinin önemli olduğu,
  • Isı izolasyonunun önemli olduğu,
  • Ses izolasyonuna da önem verilen,

Her türlü yapıda rahatlıkla kullanılabilir.

 

Uygulama örnekleri için lütfen tıklayın.

 
 

Copyright 2010 © IZOBETON Her hakkı saklıdır.